Završena mini kajak liga Srbije za 2021. godinu

IMG-0113acd85e03f604eb5395c3647c77da-V

Kajak klub Zabrežje bio je domaćin završnice mini kajak liga Srbije. Na Savi u Obrenovcu je spuštena zavesa na premijerno izdanje Kajak kluba Sombor u ovom ligaškom takmičenju.

Osvojenim petim mestom u ukupnom plasmanu klubova iz cele države, svi u klubu možemo biti veoma zadovoljni i ponosni na naše najmlađe takmičare i njihove trenere. To je dobar pokazatelj njihovog predanog rada i veliki podstrek za budućnost.

Inače, Kajak klub Sombor je na ovo takmičenje otišao sa 10 takmičara koji su nastupili u 9 disciplina i pri tome osvojili 5 medalja.

U konkurenciji devojčica rođenih 2011. godine u trci MK-1 na 1000m naše dve takmičarke su se našle na pobedničkom postolju. Anastasija Kostić je osvojenom zlatnom medaljom još jednom dokazala da je bez premca u državi, a bronzana je bila Milica Bosnić.

Na istoj deonici ali u konkurenciji devojčica rođenih 2010. godine Una Bošnjačić je osvojila srebro  dok je Tamara Kosnović  kroz cilj prošla kao osma.

Posadu u trci dečaka rođenih 2009. godine  su činili Emil Budimčević i Marko Romer koji su zauzeli 9. mesto.

Kod devojčica 2009. godište na deonici od 1000m Anastasija Gubica je zauzela deveto mesto.

Kod dečaka rođenih 2012. godine Strahinja Romer je zauzeo šestu poziciju.

Potom su na vodu izlaše devojčice u grupnim čamcima u trkama na 500m.

Anastasija Kostić i Milica Bosnić kod devojčica rođenih 2011. godine su nastavile tradiciju te i ovog puta osvojile zlatno odličje.

Njihov uspeh su ponovile i Una Bošnjačić i Tamara Kosanović koje su takođe kroz cilj prošle kao prve u trci devojčica rođenih 2010. godine.

Aleksa Ćurić u trci dečaka rođenih 2011. godine je zauzeo devetu poziciju.

Emil Budimčević i Miloš Simić u pojedinačnoj konkurenciji dečaka rođenih 2009. godine su zauzeli 19. odnosno 22. mesto.

Ekipni plasman nakon IV kola mini kajak lige Srbije

Plasman
Klub
I kolo
II kolo
III kolo
IV kolo
Ukupno
1 KKK “Zorka” Šabac 245 306 268,5 212,5 1032
2 KKK “Tarket” Bačka Palanka 236,5 264,5 255,5 198 954,5
3 KKK “BSK” Borča 229 212,5 157,5 161 760
4 KKK “Dunav” Bezdan 196,5 246 204 74,5 721
5 Kajak klub Sombor 151 147,5 136 102,5 537
6 KKK “Begej” Begej 123,5 133,5 97,5 120 474,5
7 KKK “Zemun” Zemun 126 132 86 43 387
8 KKK “Val” Sremska Mitrovica 73 96 89 98 356
9 KKK “Filip Višnjić” Višnjićevo 104 135,5 86,5 326
10 KKK “Liman” Novi Sad 129,5 103,5 76,5 309,5
11 KKK “Zabrežje” Zabrežje 56,5 67 73 93 289,5
12 KKK “Bečej” Bečej 164 108 272
13 KKK “Bratstvo” Kanjiža 77 94 59,5 29 259,5
14 KKMNK “Beograd” Beograd 78,5 65 61 48,5 253
15 KKK “Zmaj” Zemun 87 64 99,5 250,5
16 KK “Obilić” Novi Kneževac 47,5 72 67,5 58 245
17 KKK “Vojvodina” Novi Sad 58,5 62,5 81 202
18 KKK “Marina – Progar” Progar 42,5 82,5 25,5 45 195,5
19 KKK “Elit” Bačka Palanka 38,5 57 39 33,5 168
20 SKKU “Stari Dunav” Sremski Karlovci 48 40 46 29 163
21 Akademski KK Beograd 65,5 44 23,5 133
22 KK “Tisin cvet” Senta 83,5 83,5
23 VKK “Banovci” Stari Banovci 24,5 23,5 48
24 KKK “Drina” Bajina Bašta 15 17 6 5 43

Ekipni plasman nakon II kola mini kajak lige Srbije

Plasman
Klub
I kolo
II kolo
III kolo
IV kolo
Ukupno
1 KKK “Zorka” Šabac 245 306 268,5 212,5 1032
2 KKK “Tarket” Bačka Palanka 236,5 264,5 255,5 198 954,5
3 KKK “BSK” Borča 229 212,5 157,5 161 760
4 KKK “Dunav” Bezdan 196,5 246 204 74,5 721
5 Kajak klub Sombor 151 147,5 136 102,5 537
6 KKK “Begej” Begej 123,5 133,5 97,5 120 474,5
7 KKK “Zemun” Zemun 126 132 86 43 387
8 KKK “Val” Sremska Mitrovica 73 96 89 98 356
9 KKK “Filip Višnjić” Višnjićevo 104 135,5 86,5 326
10 KKK “Liman” Novi Sad 129,5 103,5 76,5 309,5
11 KKK “Zabrežje” Zabrežje 56,5 67 73 93 289,5
12 KKK “Bečej” Bečej 164 108 272
13 KKK “Bratstvo” Kanjiža 77 94 59,5 29 259,5
14 KKMNK “Beograd” Beograd 78,5 65 61 48,5 253
15 KKK “Zmaj” Zemun 87 64 99,5 250,5
16 KK “Obilić” Novi Kneževac 47,5 72 67,5 58 245
17 KKK “Vojvodina” Novi Sad 58,5 62,5 81 202
18 KKK “Marina – Progar” Progar 42,5 82,5 25,5 45 195,5
19 KKK “Elit” Bačka Palanka 38,5 57 39 33,5 168
20 SKKU “Stari Dunav” Sremski Karlovci 48 40 46 29 163
21 Akademski KK Beograd 65,5 44 23,5 133
22 KK “Tisin cvet” Senta 83,5 83,5
23 VKK “Banovci” Stari Banovci 24,5 23,5 48
24 KKK “Drina” Bajina Bašta 15 17 6 5 43