3. kolo mini kajak lige Srbije

IMG-18f26f072222b67014eac498e8c33d92-V

Mini kajak liga i pionirska lige Srbije je nastavljena proteklog vikenda (10.07.2021.). Domaćin je ovog puta bio Kajak klub Zorka iz Šapca.

Kajak klub Sombor na ovom takmičenju je predstavilo 13 takmičara u 9 disciplina i osvojeno je 5 odličja.

Takmičenje je odžano na Savi pa su se naši takmičari po prvi put sreli sa nešto drugačijim uslovima, a to se videlo odmah u prvoj trci  MK-2 na 500m za dečake rođene 2012. godine. Teodor Vlaškalić i Strahinja Romer se nisu najbolje snašli sa jakom vodenom strujom i kroz cillj su prošli kao treći.

Kostić Anastasija je nastavila dominaciju u svom uzrastu te je u konkurenciji devojčica rođenih 2011. godine u trci MK-1 na 1000m ponovo kroz cilj prošla kao prva, Milica Bosnić  je ovog puta bilja peta.

U konkurenciji devojčica rođenih 2010. godine Una Bošnjačić je takođe potvrdila da je trenutno ispred svojih vršnjakinja, ona je osvojila još jedno zlato u ovoj disciplini dok je Tamara Kosnović  kroz cilj prošla kao deveta.

Posadu u trci dečaka rođenih 2009. godine ovog puta su činili Nemanja Paštović i Marko Romer te su zauzeli 14. mesto.

U trci njihovih vršnjakinja na deonici od 1000m Anastasija Gubica bila 10.

Nakon kraće pauze na vodu su se vratili dečaci rođeni 2012. godine ali ovog puta u jednosedu na 1000m. Teodor Vlaškalić je osvojio srebrnu medalju dok je Strahinja Romer bio šesti.

Potom su na vodu izlaše devojčice u grupnim čamcima u trkama na 500m.

Anastasija Kostić i Milica Bosnić kod devojčica rođenih 2011. godine su osvojili i ovog puta zlato.

Una Bošnjačić i Tamara Kosanović su imale velike poteškoće u svojoj trci, na njih su dva puta nalete takmičarke iz drugih klubova ali su one i pored tih okretanja na cilj stigle kao četvrte.

Kod dečaka rođenih 2009. godina na deonici od 1000m Emil Budimčević i Nemanja Paštović su se po prvi put oprobali u jednosedu. U konkurenciji od 31 takmičara Emil je zauzeo 18. a Nemanja 20. mesto.

Ekipni plasman nakon III kola mini kajak lige Srbije

Plasman
Klub
I kolo
II kolo
III kolo
Ukupno
1 KKK “Zorka” Šabac 245 306 268,5 819,5
2 KKK “Tarket” Bačka Palanka 236,5 264,5 255,5 756,5
3 KKK “Dunav” Bezdan 196,5 246 204 646,5
4 KKK “BSK” Borča 229 212,5 157,5 599
5 Kajak klub Sombor 151 147,5 136 434,5
6 KKK “Begej” Begej 123,5 133,5 97,5 354,5
7 KKK “Zemun” Zemun 126 132 86 344
8 KKK “Filip Višnjić” Višnjićevo 104 135,5 86,5 326
9 KKK “Bečej” Bečej 164 108 272
10 KKK “Val” Sremska Mitrovica 73 96 89 258
11 KKK “Liman” Novi Sad 129,5 103,5 233
12 KKK “Bratstvo” Kanjiža 77 94 59,5 230,5
13 KKMNK “Beograd” Beograd 78,5 65 61 204,5
14 KKK “Vojvodina” Novi Sad 58,5 62,5 81 202
15 KKK “Zabrežje” Zabrežje 56,5 67 73 196,5
16 KK “Obilić” Novi Kneževac 47,5 72 67,5 187
17 KKK “Zmaj” Zemun 87 64 151
18 KKK “Marina – Progar” Progar 42,5 82,5 25,5 150,5
19 KKK “Elit” Bačka Palanka 38,5 57 39 134,5
20 SKKU “Stari Dunav” Sremski Karlovci 48 40 46 134
21 Akademski KK Beograd 65,5 44 23,5 133
22 KK “Tisin cvet” Senta 83,5 83,5
23 VKK “Banovci” Stari Banovci 24,5 23,5 48
24 KKK “Drina” Bajina Bašta 15 17 6 38