Kajakaški kup Sombora

IMG-fc85c5e8bfd538fe85625c9f27b48415-V

Proteklog vikenda (15.08.2021.) održano je po prvi put kajakaško takmičenje u gradu Somboru.  „Tromeđa“, ušće Velikog Bačkog kanala i Kanala Dunav Tisa Dunav je okupila 7 klubova i preko 100 takmičara koji su nastupali u 31. trci u svim uzrasnim kategorijama na deonicama od 200 metara.

Najviše uspeha, i pobedu u ekipnom plasmanu je imao Kajak klub „Dunav“ Bezdan, ispred domaćina Kajak kluba Sombor i Kajak kluba „Liman“ Novi Sad. Pored pomenutih klubova, Sombor je ugostio i Kajak klub „Filip Višnjić“ iz Višnjićeva, Kajak klub „Panonija“ Apatin, Kajak klub „Stari Dunav“ iz Sremskih Karlovaca te Kajak klub „Vojvodina“ Novi Sad. Ovom prilikom se želimo zahvaliti svim klubovima koji su uzeli ušešće uz nadu da će ovo takmičenje prerasti u tradicionalno.

Inače, naš Klub je predstavilo 24 kajakaša u 27 disciplina i pri tome su osvojili brojne medalje i potvrdili svoj kvalitet.

„Kajakaški kup Sombora“ je organizovan od strane Kajak kluba Sombor a uz podršku Grada Sombora. Veliku zahvalnost dugujemo i Mara doo Sombor, Dukat Srbija, Restoranu „Bosnić“ te Mesari „Rale“  koji su pomogli ovo takmičenje.

Rezultate možete pogledati OVDE.