Debi Kluba na prvenstvu Srbije

Beograd i Savsko jezero su prethodnog vikenda bili domaćini prvenstva Srbije u kajaku i kanuu u sprinterskim disciplinama za 2018. godinu. Od 30. avgusta do 2. septembra 600 takmičara iz 26 domaćih klubova takmičili su se za pojedinačna ali i ekipna odličja.  Na programu je bila 161 trka u konkurenciji pionira, kadeta, juniora i seniora.

Kajak klub Sombor je uzeo svoje prvo učešće na prvenstvu Srbije. Njega je predstavljao takmičar Zoltan Ham u disciplinama K1 – 200 m i K1- 500 m.

Nakon uspešnih kvalifikacionih trka u subotu, Zoltan je izborio finala u obe discipline. Finalnu trku na deonici od 500 m izveslao je u vremenu od 1:45:232 čime je osvojio 8. mesto i time doneo prve bodove našem klubu.

U neizvesnoj trci na 200 m Zoltanu je izmakla medalja u samom foto finišu, zauzeo je četvrtu poziciju iza svetskih šampiona Novakovića i Grujića, te Stefanovića. Nažalost ovom prilikom nije mogao okačiti odličje oko vrata, ali moramo istaći da je to izuzetan uspeh, jer je u trku za medalju ušao sa najboljim seniorima Srbije koji uzimaju odličja i na evropskim i svetskim šampionatima.

Poredak finalne trke na 200 m:

  1. Novaković Marko, Kajak klub Zmaj           vreme: 35.752
  2. Stefanović Strahinja, Kajak klub Tarket    vreme: 36.062
  3. Grujić Nebojša, Kajak klub Zorka               vreme: 36.062
  4. Ham Zoltan, Kajak klub Sombor                 vreme: 36.418

Nakon ovog prvenstva, čime je i okončana takmičarska sezona, svi u klubu možemo biti izuzetno zadovoljni. Ovi rezultati pokazuju da je Zoltan kvaliteno radio i da je na dobrom putu da sledeće sezone ostvari zacrtane ciljeve.

Debitantsku sezonu u seniorskoj konkurenciji na prvenstvu Srbije, Kajak klub Sombor je završio na 14. mestu od ukupno 26 klubova, dok je u ukupnom plasmanu bio 19.