Otvoreno prvenstvo Vojvodine 2018.

Zoltan Ham na postolju K1 200m

U Bačkoj Palanci je u periodu od 5. – 8. avgusta 2018. godine održano Otvoreno prvenstvo Vojvodine u kajaku i kanuu. Bilo je prijavljeno 20 klubova, a preko 260 takmičara se borilo u raznim disciplinama za najsjajnije odličje.
Takmičar Zoltan Ham iz Kajak kluba “Sombor” u konkurenciji seniora u disciplini K-1 500m je zauzeo drugo mesto, dok se u K-1 200m okitio zlatnom medaljom!

U trci na 500m Zoltan je zbog nepažnje ispustio najsjajnije odličje u samom finišu trke. Naime, u poslednjih dvadeset metara ga je prestigao takmičar Stojkov Luka iz Kajak kluba “Bečej”, treći kroz cilj je prošao Subotić Mihailo iz Kajak kluba “Zorka”, Šabac.

Rezultati na 500m:

  1. Stojkov Luka, vreme: 1:45.615
  2. Ham Zoltan, vreme: 1:45.753
  3. Subotić Mihailo, vreme: 1:47.167

U najbržoj disciplini naš takmičar nije dozvolio iznenađenje te je od starta trke diktirao tempo i kao prvi prošao kroz cilj ispred Stanivuković Nemanje (Kajak klub “Filip Višnjić”, Višnjićevo) i Vrdoljak Stefana (Kajak klub “Val”, Sremska Mitrovica)

Rezultati na 200m:

  1. Ham Zoltan, vreme: 36.038
  2. Stanivuković Nemanja, vreme: 36.186
  3. Vrdoljak Stefan, vreme: 36.724
Zoltan Ham i Antonija Nađ Kosanović

Kako su ovo prve medalje sa većih takmičenja, ostaje nam da čestitamo našem takmičaru Zoltanu Hamu i njegovom treneru Antoniji Nađ Kosanović na velikom uspehu te poželimo puno sreće u budućnosti i da nastave sa promocijom našeg kluba na nabolji mogući način.