Prvenstvo Srbije i Vojvodine u mini kajaku 2020.

Prva zlatna i srebrna medalja na Prvenstvu Srbije

Prvenstvo Srbije i Vojvodine u mini kajaku (za dečake i devojčice 2008. godište i mlađe) održano je danas, 29.08.2020. godine u Bačkoj Palanci u organizaciji Kajakaškog saveza Srbije i Kajak kanu saveza Vojvodine.

Kajak klub Sombor je imao uspešan debitantski nastup kada je u pitanju ova najmlađa kategorija.

Kako zbog trenutne zdravstvene situacije nije održan veliki broj takmičenja u ovoj kalendarskoj godini ovo prvestvo je sa nestrpljenjem dočekano od strane velikog broja mališana iz cele zemlje.

Na jezeru “Tikvara” naš klub su predstavilii šestoro takmičara u četiri discipline:

 • U disciplini devojčice MK1 na 1000m, godište 2011. i mlađe
  • Anastasija Kostić
  • Milica Bosnić
 • U disciplini devojčice MK1 na 1000m, godište 2010.
  • Tamara Kosanović
 • U disciplini devojčice MK1 na 1000m, godište 2009.
  • Anastasija Gubica
  • Lenka Golubović
 • U disciplini dečaci MK1 na 1000m, godište 2009.
  • Nemanja Pašrtović

U trećoj trci dana devojčice Kajak kluba Sombor, Anastasija Kostić i Milica Bosnić su prve prošle kroz cilj čime su donele i prve medalje sa Prvenstva Srbije. Kako su trke bodovane i za Prvenstvo Vojvodine osvojena je zlatna, odnosno srebrna medalja i u konkurenciji devojčica 2011. godište i mlađe iz Vojvodine.

Pored ovog velikog uspeha i ostali predstavnici Kluba su imali zapažene rezultate.

Kada je u pitanju poredak koji se bodovao za Prvenstvo Vojvodine, Tamara Kosanović je zauzela 5. mesto, Anastasija Gubica 7. mesto, Lenka Golubović 11. kao i Namanja Paštrović, svako u svojoj konkurenciji.

Milica Bosnić levo - srebro, Anastasija Kostić desno - zlato sa trenerom, Antonija Nađ Kosanović