Obeležavanje evropske nedelje mobilnosti

Obeležavanju evropske nedelje mobilnosti se pridružio i Kajak klub „Sombor“, koji je uz Crveni krst iz Sombora organizovao u nedelju 22. septembra, aktivnost na vodi.

Na obali velikog Bačkog kanala ispred Kajak centra „Sombor“ učesnici su prvo imali edukaciju o spašavanju na vodi koju su držali volonteri Crvenog krsta Sombor, a potom su svi krenuli u kajakašku avanturu veslajući kajacima na velikom Bačkom kanalu.

„ Cilj ove aktivnosti je da ukažemo na lepotu i benefite bavljenja sportom, kako možemo svi svoje slobodno vreme iskoristiti na najbolji mogući način veslajući u prelepom zelenom ambijentu i na čistom vazduhu, te ujedno biti bogatiji stečenim znanjem o tome kako treba da se ponašamo i delujemo kada se nađemo u opasnoj situaciji u blizini vode.“ istakla je Antonija Nađ Kosanović, trener našeg kluba.

Inače, evropska nedelja mobilnosti obeležava se svake godine od 16. do 22. septembra. Ova evropska inicijativa podstiče gradove na uvođenje mera održivog transporta i poziva ljude da promene ponašanje u saobraćaju – opredeljujući se za alternativne vidove prevoza umesto automobila kao i za poboljšanje uslova za javni saobraćaj, kretanje biciklista i pešaka.

Srodne vesti